Jeśli chcecie Państwo - będąc w podróży biznesowej lub turystycznej - znaleźć w Tarnowie doskonałe miejsce do odpoczynku to zapraszamy do naszego obiektu. Obiekt istnieje od 1986 r. Nazwa wywodzi się od czarnych dębów.

Trochę historii...Czarne dęby to kopalne drzewa; kolosy, które przed ok. 10 tys. lat rosły w Karpatach. Na skutek ulewnych deszczy zostały wypłukane z gleby i zniesione z prądem w doliny rzek, gdzie w warstwie mułu i gleby przetrwały tysiące lat, ulegając częściowemu zniszczeniu. Olbrzymy te, dziesiątki tysięcy lat temu, osiągały wielkie rozmiary, dochodzące nierzadko do kilkudziesięciu metrów wysokości i kilku metrów szerokości. W Małopolsce czarne dęby odkrywano przypadkowo - w pradolinach rzek biorących swój początek w Karpatach lub w dolinach Dunajca, Wisły i Wisłoki - w trakcie prac przy pozyskiwaniu żwiru. W czasie takich prac w Strzegocicach koło Pilzna znaleziono i wydobyto z dna Wisłoki czarnego dęba nazwanego "Pogórzaninem", rósł on ok. 10 tys. lat temu w tych stronach. Staraniem Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Turystycznego Pogórze - pierwszego właściciela obiektu, został on specjalnym sprzętem sprowadzony do Tarnowa i eksponowany jako ciekawostka turystyczna i świadek czasów prehistorycznych. Do dziś dnia można go oglądać przed obiektem i od niego bierze swoją nazwę POD DĘBEM.

Hotel Pod Dębem to obiekt hotelowo - gastronomiczny. Jesteśmy w stanie zakwaterować ok. 100 Gości.
W roku 2011 oddaliśmy do dyspozycji naszych Gości 26 pokoi o bardzo wysokim standardzie w nowym skrzydle hotelowym.
Oferujemy również możliwość zorganizowania konferencji i szkoleń w dwóch nowych salach konferencyjnych. Gwarantujemy również kompleksową obsługę cateringową.